

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 13.34 mm |
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Current Rating | 9 A |
| Gender | Pin (Male) |
| Plating | Gold |
Stock: 29208
Distributors
pcbx
Unit Price$1.89623
Ext.Price$1.89623
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.89623 | $1.89623 |
| 10 | $1.61496 | $16.14960 |
| 25 | $1.51408 | $37.85200 |
| 50 | $1.43970 | $71.98500 |
| 100 | $1.37045 | $137.04500 |
| 300 | $1.29664 | $388.99200 |
| 500 | $1.22683 | $613.41500 |
| 1000 | $1.09517 | $1095.17000 |
| 3000 | $1.08918 | $3267.54000 |
